معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ارتقای سطح کیفی ارتباطات يكي از مهم‌ترین اقدامات است.

به گزارش ایسنا، سعید شریف‎زاده با اشاره به اینکه در یک نگاه تصور می‎شد که با افتتاح این اداره‌ کل تناقض در تطبیق و سیاست به وجود می‎آید، افزود: هیچ تناقضی وجود ندارد. با واگذاری مخابرات به بخش خصوصي به مرور زمان خلاء‎هایی در بخش حاکمیت ایجاد شد که به سبب بروز همین خلاء‎ها با معرفی کارگروهی به هیات دولت و طی مراحل قانونی تصویب شد که ادارات فناوری در استانها راه‎اندازی و فعال شود که این ادارات طبق چارت‎های مخصوص خود و وظایف مشخص شده به ارائه خدمات بپردازند.

این مقام مسوول یادآور شد: در حال حاضر به جز استان زنجان، در 15 استان دیگر این اداره‌کل افتتاح شده است که در این راستا نیازمندیم که همه افراد و ارگان‎های ذی‌ربط و استاندار زنجان با هماهنگی‌های لازم به پیشرفت بسیار خوب این اداره کمک کنند.

شريف‌زاده با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‎های موجود استفاده کنیم، ابراز کرد: برای راه‌اندازی این اداره‌کل در درجه اول بايد برای جذب نیرو از افراد مازاد اعلام شده وزارت کشور استفاده شود و در مرحله بعد امیدواریم بتوانیم با برگزاری آزمون سراسری و جذب نیروهای لازم در اشتغال‎زایی استان تأثیر به‌سزایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در بحث IT شتاب بی‌نظیری را شاهد هستیم، اظهار کرد: علی‌رغم ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و ارسال ماهواره‎ها علم همیشه در حال گسترش است و در این راستا نسبت به پیشرفت علم نباید قانع باشیم و همیشه باید در کسب علم بیشتر بکوشیم.

شریف‌زاده ادامه داد: دشمن همیشه آماده ایجاد اختلال در سیستم‎های ارتباطی است و در این راستا ایجاد امنیت در اولویت کارها قرار خواهد گرفت چرا که در حال حاضر دشمن در مرزهای شمال‎غرب در حال جاسوسی است و با کشف موردی، ضربه را وارد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اداره کل ارتباطات سه مأموریت مهم در دستور كار دارد، متذکر شد: ایجاد امنیت برای شبکه، توسعه دائمی شبکه و عرضه خدمات دولت الکترونیک از مهم‌ترین اولویت‌های کاری اداره‌کل ارتباطات است.

این مقام مسوول اضافه کرد: امروزه مردم و حتی روستاییان خواستار اینترنت پرسرعت هستند. به‌طور مثال بیمار بدون مراجعه به پزشک بتواند از طریق اینترنت وقت تنظیم شده‎ای را اخذ کند و در این راستا باید آموزش‎ها را توسعه و گسترش دهیم که در این زمینه هیچ مشکل پیش نیاید. وی با بیان اینکه باید سهمی در تحقق شعار سال مبنی بر "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" داشته باشیم، گفت: همه تلاش‎ها باید در راستای تولید نرم‌افزار و سخت‎‎افزار و دیگر عوامل الکترونیک در بخش حاکمیت باشد، چرا که در این راستا باید به قدری زمینه‎سازی‎ و امنیت ایجاد شود که سرمایه‎‌گذار برای حضور در میدان رغبت پیدا کند.

شریف‌زاده افزود: مردم باید بدانند در ایجاد ارتباط‎های خود هر سخن و موردی را مطرح نکنند چرا که دشمن می‎تواند با استفاده از اطلاعات موردنیاز خود ایجاد اختلال کند و در این راستا باید تلاش‎ها به سمتی باشد که دشمن در دستیابی به این اطلاعات عاجز بماند. در بحش دیگری از این جلسه، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه کارهای مهمی برای پیشبرد برنامه‎ها انجام خواهد گرفت، تصریح کرد: از جمله این کارها می‎توان به توسعه زیرساخت‎های الکترونیک، توسعه دولت الکترونیک، توسعه تجارت و بانک‎داری الکترونیک، توسعه سلامت رفاه اجتماعی و ایجاد امنیت در تبادل ارتباطات اشاره کرد.

مهدی قلی تصریح کرد: یکی از اهداف تشکیل اداره كل ارتباطات، تشکیل کارگروهی با عنوان ict و it خواهد بود و حضور متمرکز این کارگروه‎ها در حمایت ict در بحث فعالیت آن در بخش خصوصی و غیردولتی از اقدامات تأثیرگذار در استان خواهد بود.

اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات به‌عنوان پیگیر مسئولیت‎های راهبردی و برنامه‎های ict در بخش it آماده پاسخگویی به استاندار خواهد بود. در ادامه، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار زنجان نیز گفت: شرایط پرچالش به وجود آمده در تحول بنیادین داخل کشور و خارج از کشور، تعاملات انجام گرفته و توانایی ارتقاء سطح کیفی ارتباطات موجب شده است که دنیا در مقابل توانایی‎های ایران عاجز بماند.

داوود عباسی تصریح کرد: با توجه به پیشرفت انقلاب اسلامی ایران و تداوم این رشد که رمز موفقیت و برتری کشور است، امیدواریم با نگاه استراتژیک وزارت ارتباطات اطلاعات و فناوری این پیشرفت در آینده به صورت چشمگیری محقق شود.

این مقام مسوول با بیان اینکه مردم به مراتب پیشگام‌تر از مسوولان هستند، یادآور شد: مردم از مسوولان می‎خواهند که زمینه ایجاد این توسعه را بیش از پیش فراهم کنند و در این راستا هیات دولت اقدامات مؤثری انجام داده است که توسعه قابل توجه در بحث دولت الکترونیک از اقدامات مهم به شمار می‎آید.تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.