868680-390096.jpgعصرایران - شب گذشته ، یکصد و پنجاهمین برنامه "نگاه یک" از شبکه اول سیما پخش شد و سید حسن صحت ، مجری این برنامه اعلام کرد که این ، آخرین اجرای او در "نگاه یک" خواهد بود و وعده داد که در انتهای برنامه درباره علت کنار رفتنش از این برنامه توضیح خواهد داد.
با این حال ، به محض این که گفت و گوی او با مهمان برنامه تمام شد ، تیتراژ برنامه بر روی صفحه تلویزیون حک شد و او تنها توانست به خداحافظی بپردازد و عملاً از ارائه هر گونه توضیحی بازماند.

به هر حال در نگاه یک ، ناگهان چه رخ داد که مجری پرسشگر آن بی مقدمه حذف شد ، سوالی است که باید آن را به انبوه پرسش های بی پاسخ رسانه ملی افزود و به عادت مألوف(!) از کنارش رد شد.

"نگاه یک" از سال 1387 به مجری گری سید حسن صحت ، هر شنبه بر روی آنتن شبکه یک سیما رفت و طی آن ، دهها مقام مسوول از دولت ، مجلس ، دستگاه قضا ، پلیس و ... بر روی صندلی پاسخگویی نشستند و به سوالات بی تعارف صحت ، پاسخ دادند.

  این برنامه از آن جهت ارجمند بود که در سیمای یک سو ، از معدود برنامه های پرسشگر بود که مسوولان را به طور جدی مورد سوال قرار می داد و در مقابل دوربین های پخش زنده ، آنها را به چالش می کشید.
البته باید گفت که این پرسشگری ، هرگز در حد ایده آل نبود چه آن که سخن گفتن با مسوولان ، آن هم در برنامه پخش زنده ، خط قرمزهای نوشته و نانوشته بسیاری دارد که خروجی کار را به شدت تحت الشعاع قرار می دهد و برنامه را از جذابیت آرمانی دور می کند و حتی گاه از حیز انتفاع ساقط می کند.

با این حال ، صحت برغم فراز و فرودهایش در این 150 برنامه و با توجه به محدودیت هایی که تقریباً همه بر آن واقفیم ، توانست کارنامه ای قابل قبول از خود به جای بگذارد، آن هم در زمانه ای که بسیاری از مجریان سیاسی سیما ، حد و شأن خود در برابر مسوولان مورد مصاحبه را تا اندازه پایه میکروفن پایین آورده و جز سر تکان دادن به نشانه تأیید و پرسش های کلیشه ای ، چیزی برای عرضه ندارند.

این نوشتار البته به معنای بی عیب و نقص بودن کار سیدحسن صحت نیست ولی انصاف آن است که از تلاشی که در طول این سال ها برای زنده نگه داشتن چراغ کم فروغ پرسش در سیما -برغم همه محدودیت ها- کرده است ، به نیکی یاد شود و از تبدیل "نگاه یک" به تریبون تک گویی مسوولان ، اظهار نگرانی گردد.

صدا و سیما ، برای این که زبان گویای مردم ایران شود ، راهی بسیار طولانی در پیش دارد ولی بدتر از طولانی بودن مسیر ، نشانه هایی است که حکایت از طی طریق معکوس دارد!


تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.