سود واردات مرغ دولتی به جیب چه کسی می‌رود؟

قیمت مرغ در بازارهای جهانی هر کیلو حدود یک و نیم دلار است و اگر هزینه های واردات را هم حساب کنیم نباید قیمت مرغ عرضه شده بالا شود و هر کیلو مرغ وارداتی را باید بتوان حدود سه هزار تا سه هزار و پانصد تومان عرضه کنند

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، گفت: با واردات مرغ به صورت " موقت " از سوی دولت موافق هستیم ، چرا که قیمت مرغ در بازار به شدت افزایش یافت و این افزایش برای خانوارها بسیار غیر قابل تحمل بود و مشکلاتی ایجاد کرد و حتی برخی خانوارها استفاده از مرغ را طی ماه مبارک رمضان متوقف کردند .

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت خاطرنشان کرد: هر گونه برنامهریزی درباره مرغ به عنوان یک دام ضروری باید حساب شده باشد و واردات مرغ باید با سیاست گذاری صورت گیرد  زیرا حمایت از تولید داخلی ، یک اصل مهم در کنار تنظیم بازار است و واردات نباید برای تولیدات داخلی حاشیه ایجاد کند.

نماینده مردم تهران ادامهداد: البته در مقطع کنونی با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از مرغداری ها در طی ماهای اخیر جوجه ریزی نکرده و تولید ی نداشته اند ، اگر بنا بود وارداتی هم صورت نگیرد، قیمت مرغ هنوز هم بالاتر می رفت ، پس اصل مساله قابل قبول است ، اما حد و حدودش را می بایست وزارت صنعت ، معدن و تجارت با هماهنگی وزارت کشاورزی به گونه ای مشخص کند که تولید کنندگان داخلی مرغ آسیب نبینند.

وی افزود: جوجه ریزی های انجام شده تا 45 روز دیگر برداشت می شود و می بایست طی این یکی دو ماه نیاز کشور با واردات تامین شود و بعد از آن تولیدات داخلی جایگزین واردات برای عرضه در بازار شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قیمت مرغ در بازارهای جهانی هر کیلو حدود یک و نیم دلار است و اگر هزینه های واردات را هم حساب کنیم نباید قیمت مرغ عرضه شده بالا شود و هر کیلو مرغ وارداتی را باید بتوان حدود سه هزار تا سه هزار و پانصد تومان عرضه کنند ؛ قیمت فروش فعلی سوال برانگیز است و این تفاوت به جیب کسانی می رود که کارشان تجارت و دلالی است و این امر زیان بار است.

وی افزود: با واردات صورت گرفته باید تلاش شود قیمت مرغ در بازار به شدت کاهش یابد و حتما راهکاری وهم جود دارد که تولید کننده داخلی با حمایت هایی در تامین مواد اولیه دچار مشکل نشود و از قیمت پایین مرغ متضرر نشود.

مصباحی مقدم گفت: سیاست های جدید واردات از جمله میوه و محصولاتی که در داخل تولید می شوند بایدکنترل شود و از ورودشان جلو گیری شود./اعتدال

 تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.