مشاور مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه حضور ملت ایران در صحنه در شرایط فعلی سیاسی اهمیتی خاص و ویژه دارد، تاکید کرد: امروز جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه و جهان از هر زمان دیگری بالاتر است.

به گزارش خبرنگار "مهر"، حسن روحانی، مشاور عالی مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در دومین گردهمایی سراسری مسئولان دفاتر سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بحث انتخابات آتی کشورمان گفت: مهمترین مساله در انتخابات این است که مردم با حضوری فعال پای صندوق های رای حاضر شوند و با مشارکت خود پیش از هر چیز نظام جمهوری اسلامی را تقویت و دشمنان آن را مایوس نمایند.

وی انتخابات خبرگان رهبری را دارای جایگاه ویژه ای خواند و افزود: هیچ نهادی به اهمیت نهاد مجلس خبرگان رهبری نیست زیرا طبق فرمایش امام راحل (ره) مشروعیت نظام به مجلس خبرگان بستگی دارد و امروز طبق قانون اساسی تنها مرجعی که می تواند رهبری نظام را تعیین کند، مجلس خبرگان است.

روحانی با بیان اینکه مجلس خبرگان خود را برای روزی که نیاز باشد آماده می کند، ادامه داد: این مجلس دارای کمیسیونهایی است که به طور مداوم برای آینده کار می کند که اگر روزی حادثه ای پیش آمد گزارش خود را در باره افراد واجد شرایط رهبری اعلام کند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری همچنین گفت: نظارت بر صفات رهبر و کار رهبری جزو وظایف مجلس خبرگان است و آنچه به رهبری شرعیت می دهد، تقوا، شجاعت و درایت اوست و برای تعیین رهبر و تداوم صفات رهبری جزو وظایف این مجلس است و هر مصوبه ای که مجلس خبرگان می گذراند نهایی است و هیچ مرجعی بالا دست آن قرار ندارد.

وی با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری پس از ارتحال امام(ره) گفت: پس از فوت امام در آن شرایط، طی 12 ساعت حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب توسط مجلس خبرگان انتخاب شد و ما توانستیم امانت مردم را به خوبی به مقصد برسانیم.

روحانی هم چنین با اشاره به شرایط بین المللی اظهار داشت: در شرایط فعلی سیاسی حضور مردم در صحنه اهمیتی خاص و ویژه دارد؛ جمهوری اسلامی امروز جایگاهش در منطقه و جهان از هر زمان دیگر بالاتر است و حتی دشمنان کینه توز ما، ایران را کشور عظیم و مهم منطقه می دانند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تحولات منطقه تصریح کرد: امروز متاسفانه عراق به سمت یک جنگ قومی و داخلی پیش می رود ولی ما تلاش می کنیم چنین فاجعه ای اتفاق نیفتد زیرا تبعات آن در کل منطقه اثر خواهد گذاشت و در حال حاضر تمام تحلیل ها بر این نکته استوار است که آمریکا نمی تواند در عراق باقی بماند و خود آنها هم به دنبال این هستند که راه حل آبرومندانه ای برای خروج از عراق پیدا کنند که در این زمینه حتی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که عراق به سمت یک ویتنام جدید پیش می رود.

روحانی با اشاره به جنگ 33 روزه حزب الله لبنان با رژیم صهیونیستی گفت: کسی باور نمی کرد حزب الله لبنان 33 روز در برابر ارتش مجهز اسرائیل مقاومت کند و این پیروزی شرایط جدیدی را در منطقه به وجود آورده زیرا تمام امید آمریکایی ها در منطقه به اسرائیل بود که مشخص شد این قدرت پوشالی است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه حتی اسرائیلی ها اخبار جنگ که از طرف رسانه های خودشان منتشر می شد را دروغ می دانستند، گفت: آنها اخباری را قبول داشتند که از شبکه المنار پخش می شد و سید حسن نصرالله توانست در دو جبهه نظامی و تبلیغاتی جنگ را پیش ببرد.

وی با بیان اینکه دشمنان ایران امروز از هر زمان دیگر خشمگین تر هستند، گفت: نفوذی که امروز ایران در لبنان، سوریه، عراق، فلسطین، افغانستان و ملت های کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد، بسیار بالاست و حتی سفر وزیر خارجه آمریکا به منطقه برای سازماندهی کشورهای عرب منطقه ضد ایران و حزب الله بود.

روحانی پیش نویس قطعنامه اخیر شورای امنیت علیه کشورمان را مورد اشاره قرار داد و افزود: مشخص است این قطعنامه از روی عصبانیت تهیه شده و امیدواریم این قطعنامه تصویب نشود.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان خاطرنشان کرد: تحلیل گران آمریکایی اعلام می کنند که ایران برای ساخت سلاح هسته ای حداقل 7 سال زمان نیاز دارد در حالی که ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم و بر فرض اینکه این مساله هم درست باشد 7 سال تا تولید سلاح فاصله داریم، پس این همه سر و صدا برای چیست و تشکیل کمیته تحریم بر ضد ایران در سازمان ملل چه معنی دارد؟

وی با تاکید بر اینکه ما با وحدت، آگاهی و ایستادگی از این پیچ و خم ها عبور خواهیم کرد، ادامه داد: ما امروز نیاز به وحدت داریم و طبق فرمایش مقام معظم رهبری تخریب شرعا حرام و عقلا غیر منطقی است واز لحاظ سیاسی توجیهی ندارد و تخریب غیر از ایجاد شکاف در جامعه هیچ اثر دیگری ندارد و هر کس به دنبال تفرقه در جامعه است مسایل سیاسی و شرایط کنونی را درک نمی کند.

روحانی در پایان با بیان اینکه در بحث هسته ای فرماندهی امر در دست مقام معظم رهبری است، گفت: سیاست های اصلی از سوی مسئولان رده بالای نظام تصمیم گیری می شود و ما به دنبال ماجراجویی نیستیم و تنها در پی حقوق حقه خود هستیم و باید با صبر، حوصله، تدبیر، متانت و ایستادگی از این مسیر عبور کنیم که البته برای دشمنان بسیار سخت است که ایران کشوری باشد که قادر است سوخت هسته ای تولید کند.
 تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.