در جریان جلسه غیرعلنی امروز مجلس که با موضوع بررسی قطعنامه مصوب شورای امنیت علیه ایران و با حضور وزیر امور خارجه برگزار شد، نمایندگان بر لزوم استفاده از تمام توان دیپلماسی کشور و به ویژه استفاده از تجارب خاتمی و هاشمی، روسای جمهوری پیشین، برای حل بحران هسته‌ای حاضر تاکید کردند.    

به گزارش آفتاب، «علی‌ عسگری» نماینده مشهد پس از پایان جلسه به خبرنگاران پارلمانی گفت: مجلس بر این مساله تاکید دارد که باید از تجارب کارشناسان و همه دیپلمات‌های مجرب کشور در این زمینه استفاده کرد.

عسگری از اظهارات «علاءالدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس خبرداد که در سخنانش این نکته را مطرح کرده که «چرا در این زمینه از تجارب ارزشمند هاشمی رفسنجانی و خاتمی استفاده نمی‌شود؟»

وی «شورای راهبردی روابط خارجی» که به فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شده را نهادهایی دانست که می‌تواند در این زمینه نقش تعیین کننده داشته باشد و خواستار استفاده مناسب از توان تجربیات اعضای شورای راهبردی سیاست‌خارجی شد.

عسگری در عین حال با تاکید بر اینکه «مجلس بنای مقاومت و ایستادگی در عرصه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای دارد» اظهار داشت: عقب‌نشینی از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای بر اثر فشارهای سیاسی غرب و استفاده ابزاری از شورای امنیت باعث افزایش مطالبات غرب می‌شود و بر این اساس مجلس بنای عقب‌نشینی ندارد.

وی تاکید کرد: دولت موظف است کلیه راه‌های حقوقی، سیاسی و اقتصادی را برای لغو این قطعنامه بررسی و از طریق مجامع بین‌المللی پیگیری کند.

عسگری با اشاره مطرح شدن انتقادات و سوالات نمایندگان درباره پرونده هسته‌ای در جلسه غیر علنی مجلس گفت: مجلس معتقد است امروز باید تصمیم سازی به ترتیبی باشد که به نفع نظام باشد.

وی با اشاره به نکات مثبت طرح نمایندگان مجلس برای تجدید نظر در روابط ایران با آژانس گفت: این طرح نشان می‌دهد که سیاست زبان زور آمریکا در عزم و اراده مجلس تاثیر‌گذار نیست و مجلس بر تداوم فعالیت هسته‌ای البته از نوع هوشمندانه تاکید دارد.

عسگری تصریح کرد: مجلس به شدت اعتراض دارد به اینکه بحث سیاسی و امنیتی جایگزین ملاحظات فنی و حقوقی شود.

 تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.