مدیر کل دفتر آموزش های آزاد وزارت علوم گفت : وزارت علوم به صدا و سیما به صورت جدی متذکر می شود که هرگونه تبلیغی را که رنگ و بوی آموزش عالی دارد باید با در نظر گرفتن مجوز وزارت علوم پخش کند. همچنین ضروری است قوه قضاییه و نیروی انتظامی در زمینه برخورد با موسسات آموزش عالی غیر مجاز همکاری بیشتری با وزارت علوم داشته باشند. هرگونه فعالیت آموزشی باید با مجوز وزارت علوم صورت گیرد و در غیر اینصورت موسسه به جرم کلاهبرداری مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.

دکتر "عبدالحسین طاهری" در گفتگو با مهر افزود: وزارت علوم در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد موسسات آموزش عالی آزادی که به صورت غیرمجاز فعالیت می کنند، ندارد اما اطلاع به روزنامه ها و جراید برای تبلیغ موسساتی که غیرمجاز هستند در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.

وی ادامه داد: موسساتی که به عنوان غیرمجاز شناسایی شده اند با لیست موسسات مجاز تطبیق داده می شود و در صورت غیرمجاز بودن به موسسه اخطار داده می شود.

مدیر کل دفتر آموزش های آزاد وزارت علوم با بیان اینکه تاکنون در زمینه تبلیغات موسسات آموزش عالی به صورت جدی با صدا و سیما هماهنگی نشده است، گفت : این موسسات با ترفندهای خاصی مانند ارائه مجوز شهرداری و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند به راحتی رسانه ها را نیز اغفال کنند.

وی اضافه کرد: بر این اساس وزارت علوم به صدا و سیما نیز به صورت جدی متذکر می شود که هرگونه تبلیغی را که رنگ و بوی آموزش عالی دارد باید با در نظر گرفتن مجوز وزارت علوم پخش کند.

طاهری گفت : وزارت علوم علاوه بر این فعالیت ها به زودی سایت اینترنتی دفتر آموزش های عالی آزاد را با اطلاعات جامع راه اندازی می کند که در این سایت موسسات مجاز نیز معرفی می شوند. بدین وسیله مردم با اسامی موسسات آموزش عالی آزاد مجاز آشنا می شوند و با آگاهی بیشتری می توانند موسسات غیر مجاز را تشخیص دهند.

وی با تأکید بر اینکه قوه قضاییه و نیروی انتظامی نیز باید در این زمینه همکاری بیشتری را با وزارت علوم آغاز کنند، گفت: برخورد با موسسات غیرمجاز به استناد قانون برنامه چهارم توسعه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی باید صورت گیرد. این قانون علام می کند هرگونه فعالیت آموزشی باید با مجوز وزارت علوم صورت گیرد و در غیر اینصورت موسسه به جرم کلاهبرداری مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.

مدیر کل دفتر آموزش های آزاد گفت: وزارت علوم در مرحله اول به این موسسات اخطار تعطیلی می دهد و در مراحل بعدی دفتر حقوقی وزارت علوم نیز وارد عمل می شود.

وی اضافه کرد: تاکنون هماهنگی خوبی بین ارگان های مختلف در زمینه این موسسات به وجود نیامده است این در حالی است که با همکاری نیروی انتظامی در زمان کوتاهی می توان این مشکل را حل کرد.
 تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.