« اسماعيل هنيه » نخست وزير فلسطين اظهار داشت: موضوع « گلعاد شليت » نظامي اسير اسرائيلي نزد گروه‌هاي مبارز فلسطيني تا دو هفته ديگر حل خواهد شد.

اين نظامي اسرائيلي تيرماه گذشته به دست نيروهاي مبارز فلسطيني اسير شد.

به گزارش روز چهارشنبه منابع خبري فلسطين هنيه در اظهاراتي در برابر مجلس قانونگذاري فلسطين گفت: اين تصميم در راستاي حفظ منافع ملي و آزادي اسيران فلسطيني در زندان‌هاي اسرائيل اتخاذ خواهد شد.

وزير خارجه آمريكا براي ديدار با نمايندگان ديگر اعضاي كميته چهارجانبه و در تلاش براي پيشبرد روند صلح ميان فلسطينيان و اسرائيل وارد برلين شد.

كاندوليزا رايس در حالي وارد برلين شد كه قرار است كميته چهارجانبه امروز نشست خود را برگزار كند و وي قصد دارد اين كميته را به پيشبرد هر چه بيشتر روند صلح ميان فلسطينيان و اسرائيل وادارد.

از سوي ديگر روزنامه البيان از درگيري لفظي ايهود اولمرت با محمود عباس در نشست سه جانبه روز دوشنبه و تاثير اين درگيري بر كل گفت‌وگوهاي انجام شده توسط رايس در منطقه خبر داد.

به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه البيان، يك مقام مسوول فلسطيني اظهار داشت: نشست سه جانبه كاندوليزا رايس، ايهود اولمرت و محمود عباس آن طوري كه پيش بيني شده بود،‌ موفق نبود و اين نشست شاهد درگيري لفظي شديد ابومازن و اولمرت بود به طوري كه اگر رايس دخالت نمي‌كرد، رئيس تشكيلات خودگردان درصدد خروج از جلسه گفت‌وگو بود.

اين مقام مسوول فلسطيني افزود: اولمرت در حالي كه بسيار عصباني بود خطاب به ابومازن گفت، تو با توجه به توافقنامه‌اي كه با جنبش حماس منعقد ساختي به من خيانت كردي و ابومازن نيز با لحني بسيار تند به اولمرت پاسخ داد كه تو نيز بر هيچ يك از تعهداتت باقي نماندي و تا به امروز نتوانسته‌اي چيزي به من ارائه دهي.

راديو اسرائيل نيز به نقل از اين مقامات مسوول اسرائيلي اعلام كرد: اولمرت در اين نشست نه تنها حاضر به پذيرش دولت متحد ملي آينده فلسطين نشد بلكه حتي حاضر نشد سازمان آزادي‌بخش فلسطين را به عنوان گفت‌وگو كننده اصلي فلسطينيان با تل‌آويو قبول كند و تنها بر اين اصرار داشت كه دولت فلسطين بايد پيش شرط‌هاي كميته چهار جانبه‌ و در راس آنها اعتراف به مشروعيت اسرائيل را قبول و به آن تن دهد.

ابومازن در پاسخ به اتهامات اولمرت گفت: تل‌آويو در كشاندن فلسطيني‌ها به جنگ داخلي به طور مستقيم يا غيرمستقيم دست داشته است.

وي پس از آن جلسه را ترك كرد، اما رايس ابومازن را به محل برگزاري گفت‌وگوها بازگرداند؛ اما اين نشست پس از اين درگيري لفظي به سرعت پايان يافت و دليل اصلي آن كه رايس در كنفرانس خبري به تنهايي حضور داشت و اين كنفرانس را به تنهايي برگزار كرد همين امر بود.

 تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.