مديرعامل بانك كشاورزي از بهبود وضعيت منابع مالي اين بانك در سال جاري خبر داد و گفت: ميزان سپرده‌گذاري مردم نزد بانك كشاورزي در ‪ ۱۱‬ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه پارسال حدود ‪ ۲۸‬درصد افزايش يافته است.

به گزارش عصر ايران به نقل از روابط عمومي بانك كشاورزي، دكتر "سيدحسن نوربخش" در گفت و گو با خبرنگاران، ميزان سپرده‌گذاري نزد بانك كشاورزي را حدود ‪ ۶۰‬تريليون ريال اعلام كرد.

به‌گفته وي، بانك كشاورزي در ‪ ۱۱‬ماهه نخست سال گذشته حدود ‪ ۷/۷‬درصد سپرده‌گذاري نزد سامانه بانكي را به خود اختصاص داده بود كه اين ميزان در همين مدت در سال جاري به ‪ ۸/۲‬درصد افزايش يافته است.

وي با قدرداني از مردم به دليل حسن اعتماد به بانك كشاورزي و استقبال آنان از سپرده‌گذاري نزد اين بانك، پرداخت حدود ‪ ۴۷‬تريليون و ‪ ۵۰۰‬ميليارد ريال تسهيلات به مردم را بخشي از خدمات بانك كشاورزي در جهت قدرداني از مردم اعلام كرد.

وي اظهار داشت: سه ميليون نفر بهره‌بردار و توليدكننده بخش كشاورزي از تسهيلات و ‪ ۱۶‬ميليون نفر از خدمات مختلف بانك كشاورزي استفاده كرده‌اند.

نوربخش با بيان آنكه اهداف بانك كشاورزي از سياستها و رهنمودهاي مقام عالي نظام و برنامه‌هاي دولت و مجلس شوراي اسلامي نشات مي‌گيرد، از رشد توجه دولت و مجلس به بانك كشاورزي به عنوان محلي براي ارايه خدمات به بخش كشاورزي قدرداني كرد.

به‌گفته‌وي دولت درصدد تنظيم لايحه‌اي براي جبران خسارات خشكسالي كشاورزاني است كه چهار سال متوالي با اين بلاي طبيعي مواجه بوده‌اند.

اين مقام مسئول اظهار داشت: بر اساس اين لايحه، سود تسهيلات كشاورزاني كه اصل بدهي آنان كمتر از ‪ ۳۰‬ميليون ريال بوده و با تاييد ستاد حوادث غيرمترقبه مشمول ضوابط اين لايحه باشند، از سوي دولت پرداخت خواهد شد.

وي گفت: براساس برآوردهاي صورت گرفته، چهار و تا ‪ ۴/۵‬تريليون ريال اعتبار براي اجراي اين لايحه نياز است كه در صورت تصويب مجلس، اعتبار آن از محل حساب ذخيره ارزي تامين و زمينه تسويه حساب بانك كشاورزي با ‪۴۰۰‬ هزار نفر از مشتريان ، فراهم خواهد شد.

نوربخش همچنين مجموع مطالبات بانك كشاورزي از دولت را ‪ ۱۰‬تريليون و ‪ ۵۰۰‬ميليارد ريال اعلام كرد و افزود: پنج تريليون و ‪ ۵۰۰‬ميليارد ريال از اين ميزان، مطالبات صندوق بيمه محصولات كشاورزي از دولت محسوب مي‌شود كه توسط بانك كشاورزي تامين شده است.

وي تصريح كرد: دولت مصمم است هرچه زودتر مطالبات بانك كشاورزي را تامين و در اختيار اين بانك قرار دهد.

نوربخش در ادامه با بيان آنكه تعداد متقاضيان دريافت تسهيلات از بانك كشاورزي، ‪ ۲‬برابر منابع موجود اين بانك است، اظهار داشت: با وجود محدوديت منابع و فشار وارده به بانك به دليل تامين منابع مالي براي جبران خسارات بلاياي طبيعي، تاكنون ‪ ۹۱‬درصد از مطالبات بانك وصول شده و وصول مصالبات با جديت بيشتري در حال پيگيري است.

مديرعامل بانك كشاورزي، همچنين ميزان تسهيلات پرداختي اين بانك به پروژه هاي زودبازده را در سال جاري ‪ ۱۲‬تريليون و ‪ ۵۰۰‬ميليارد ريال اعلام كرد و افزود: در اين خصوص براي ‪ ۱۰۰‬هزار پروژه زودبازده قرارداد منعقد شده كه زمينه ايجاد شغل براي ‪ ۱۵۲‬هزار نفر از هموطنان را فراهم مي‌كند.

وي همچنين از پرداخت ‪ ۲‬تريليون و ‪ ۱۰۰‬ميليارد ريال تسهيلات در قالب طرح هاي ايران و زينب كبري به بانوان سرپرست خانوار در سال جاري خبر داد و گفت: با اجراي اين طرحها، ‪ ۴۰۰‬هزار نفر از بانوان سرپرست خانوار از تسهيلات بانك كشاورزي بهره‌مند شده‌اند.

نوربخش ارايه ‪ ۲‬ميليون و ‪ ۲۰۰‬هزار كارت مهر به مشتريان براي انجام تسهيل داد و ستد مالي و راه‌اندازي ‪ ۷۲۰‬دستگاه خودپرداز را از ديگر خدمات بانك كشاورزي به مشتريان خود برشمرد.

مديرعامل بانك كشاورزي سپس درخصوص وضعيت خريد نقدي محصولات كشاورزي بخصوص گندم در سال جاري و نحوه مشاركت بانك كشاورزي در اين خصوص، اظهار داشت: بانك كشاورزي در سال جاري نيز براي خريد محصولات بويژه گندم اعلام آمادگي كرده‌بود و در سال آينده نيز براي انجام خريد نقدي محصول گندمكاران آماده است.

وي تحقق اين امر را مستلزم همكاري وزارت بازرگاني با بانك كشاورزي دانست و افزود: هم‌اكنون كارگروهي در حال همكاري با وزارت بازرگاني براي انطباق سامانه خريد گندم از طريق بانك كشاورزي است.

مديرعامل بانك كشاورزي همچنين در خصوص الزام بانك كشاورزي از سوي دولت براي ارايه تمام تسهيلات اين بانك به بخش كشاورزي، گفت: اگرچه بااين تصميم دولت، حدود سه تريليون ريال از سپرده‌هاي بانك كشاورزي كاهش يافت ، اما در مقابل ‪ ۱۰‬تا ‪ ۱۱‬تريليون ريال از تعهدات اين بانك نيز كاسته شد و در مجموع هيچ آسيبي به بانك وارد نشد.

نوربخش در ادامه انتخاب بانك كشاورزي به عنوان بانك برتر ايران در سال گذشته ميلادي و قرار گرفتن اين بانك در بين يكهزار موسسه مالي و اعتباري برتر جهان و نيز معرفي بانك كشاورزي به عنوان برترين بانك داخلي در زمينه پاسخگويي به مشتريان را از افتخارات بانك كشاورزي در سال جاري اعلام كرد.

وي در پايان با بيان آنكه رسانه‌ها نقش موثري در موفقيتهاي بانك كشاورزي و معرفي خدمات اين بانك به مردم بويژه توليدكنندگان بخش كشاورزي دارند، ابراز اميدواري كرد: در سال آينده با تداوم اين همكاري و افزايش حمايتهاي دولت و مجلس از بانك كشاورزي،اين بانك خدمات بيشتري به‌مردم‌و توليدكنندگان بخش كشاورزي ارايه كند.


 تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.