محققان موفق به ساخت رباتهاي کرمي شکل کاوشگر شده اند که مي توانند براي درمان قلب در سطح قلب فرد بيمار حرکت کنند. اين ربات به ربات هزار پا معروف است که نمونه اوليه آن در حال حاضر ساخته شده است.

به گزارش جام جم آنلاين، اين ربات هاي کوچک که طول آنها چند سانتيمتر است مي توانند در هر دقيقه تا 18 سانتيمتر جابه جا شوند که از طريق رشته هاي سيمي در خارج از بدن هدايت مي شوند.مطالعات انجام شده روي خوک ها نشان مي دهد ربات کاوشگر قلب به عنوان دستگاه تنظيم کننده ضربان قلب عمل کرده و شناسگرهاي رنگي را به درون قلب تزريق مي کند. ربات هزارپا براي حرکت در سطح قلب از دو پاي مکنده استفاده مي کند و از طريق حفره کوچک ايجاد شده در سطح خارجي بدن در زير قفسه سينه فرد بيمار قرار مي گيرد.

استفاده از اين ربات انجام بسياري از روشهاي درماني بيماري هاي قلبي را بدون نياز به ايجاد هر گونه اختلال در عملکرد قلب امکانپذير مي کند که درنتيجه خطرات احتمالي موجود در بسياري از شيوه هاي درماني رايج را به حداقل مي رساند.

علاوه بر اين ، با استفاده از اين فناوري مي توان ربات کاوشگر را به صورت مستقيم و بدون دخالت انسان به درون قلب فرستاد که از ايجاد مزاحمت براي ديگر اعضاي بدن مانند ريه ها جلوگيري مي شود، به اين معني که فرد بيمار به بيهوشي کامل نياز ندارد و بيمار پس از يک دوره درماني يک روزه مي تواند به خانه بازگردد. محققان اميدوارند بتوانند ردياب امواج راديويي را به همراه اين ربات به داخل بدن بفرستند تا با از ميان برداشتن بافتهاي آسيب ديده ضربان قلب را تنظيم کند.

با افزودن يک دوربين به اين وسيله به جاي استفاده از ردياب هاي مغناطيسي در سطح پوست که در حال حاضر مورد استفاده قرار مي گيرند، جراح مي تواند محل دقيق ربات را در سطح قلب بيمار مشاهده کند. براساس بررسي هاي انجام شده ربات کاوشگر قلب در مدت زمان 3 تا 4 سال آينده در اختيار پزشکان و جراحان قرار خواهد گرفت.

از لحاظ تئوري درمان سلولهاي بخش آسيب ديده قلب با استفاده از اين فناوري امکان پذير خواهد بود؛ اما در شرايط کنوني موفقيت معالجات انجام شده به طور قطعي مشخص نشده است.
تعيين چگونگي تاثير مواد منتقل شده به سطح قلب در بخش داخلي قلب نيازمند انجام تحقيقات بيشتر در اين زمينه است.

 تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.