809469-459550.jpg

تونی بلر، نخست وزیر بریتانیا، اعلام کرده برای گسترش مطالعات و آموزش های اسلامی در دانشگاه های این کشور، یک میلیون پوند (حدود دو میلیون دلار) بودجه کمکی در نظر گرفته شده است.

به گزارش bbc ، این بودجه به دنبال انتشار گزارشی اعلام می شود که به سفارش دولت بریتانیا تهیه شده و در آن آمده که بازنگری واحدهای دروس اسلامی و همچنین گسترش آنها در دانشگاه ها به مقابله با افراط گرایی در این کشور کمک موثرتری می کند.

این گزارش به شدت از محتوای واحدهای آموزش دروس اسلامی دانشگاه های بریتانیا انتقاد کرده و آورده که این دوره ها باید از نو طراحی شوند تا بریتانیا بتواند با افکار افراط گرایانه اسلامی مقابله کند.

آقای بلر خطاب به کنفرانس بین المللی رهبران جوامع اسلامی، که روز دوشنبه (4 ژوئن) در لندن برگزار شد، گفت کسانی که در شبکه های تلویزیونی ظاهر می شوند و تعابیر افراط گرایانه از اسلام را تبلیغ می کنند، به مسلمانانی که اندیشه های میانه رو و منطقی دارند اجازه ابراز نظر نمی دهند و صدای آنها را در گلو خفه می کنند.

تونی بلر در این ملاقات همچنین گفت که دانشگاه های بریتانیا باید امامان جماعت تربیت کنند تا لازم نباشد این افراد از خارج از کشور وارد بریتانیا شوند.

این نگرانی وجود دارد که امامان جماعتی که از خارج به برتیانیا می آیند، با رسوم و معیارهای این کشور آشنایی نداشته باشند و یا به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشند.

منتقدان آقای بلر گفته اند که مخالفان این سیاستگذاری دولت بریتانیا به کنفرانس لندن دعوت نشده بودند.

علی جمعه، مفتی مصر و مصطفی سریک، مفتی بوسنی هرزگوین، از جمله شرکت کنندگان در کنفرانس لندن بوده اند.

گزارش دولت بریتانیا

پیش از دیدار نخست وزیر بریتانیا با رهبران جوامع اسلامی از سراسر جهان، گزارش دولت که توسط "عطا الله صدیقی"، از جمله فرهیختگان اسلامی، تنظیم شده بود، آورد که واحدهای اسلام شناسی دانشگاه های بریتانیا نامربوط بوده و محتوای آنها با وقایع دنیای امروز منطبق نیست.

به گفته تنظیم کننده این گزارش در دروس اسلامی دانشگاه های بریتانیا موضوع حملات یازده سپتامبر به آمریکا و هفت ژوئیه به لندن عمدتا قید نشده است و مطالعات اسلامی که در این واحدها به آن پرداخته می شود به دوران استعمارگری بازمی گردد.

این گزارش همچنین آورده که این خطر وجود دارد که دانشجویانی که در این دوره ها شرکت می کنند اسلام مدرن و امروزی را درست درک نکنند و به جای آن به عقاید افراط گرایانه کشیده شوند.

دکتر صدیقی می گوید که محور اسلام شناسی در بریتانیا باید متحول شود و محققان اسلامی در دانشگاه ها باید تلاش بیشتری کنند تا با جوامع اسلامی محلی این کشور ارتباط برقرار کنند.

او می گوید دروس اسلامی بدون در نظر گرفتن واقعیات مرتبط با جوامع اسلامی محلی آموزش داده می شود اما مسلمانان بریتانیا نیز باید برای بهتر کردن ارتباطات تلاش کنند.تاريخ : | | نویسنده : bax2movie |
رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.